Já si vážně nechci zvykat!

15. listopadu 2008 v 16:42 | kunik |  - Články, úvahy, eseje
Dnes ráno mě probudila přes celou čtvrť vyhrávající dechovka, sem tam na mě z televize zaútočí nějaký ten starý komunistický seriál a nebo ještě lépe jeho nová současná pokračovací řada, mladí komunisté si i přes zákaz své organizace bezostyšně uspořádají sraz v centru Prahy, staří "STBáci" začínají vládnout našemu kraji... Máme tu možná další "osudovou osmičku" a český národ je vlastně docela klidný.


Je těžké nevzpomenout si na píseň od Serje Tankiena The unthinking majority (Nemyslící větština). Je to, jak ve špatném vtipu. Není to ani 20 let, co jsme se komunistů zbavili a už je tu zase reálná hrozba, že se vrátí zpátky. Tady už člověka vážně přejde sranda. Na druhou stranu každá česká generace z posledního století si zažila svou revoluci a svou emigraci, proč by ta naše měla být jiná?

Snad jedinou nadějí je, že lidé opravdu mají svůj vlastní rozum a nenechají si hned všechno líbit. Chuť svobody je poněkud moc opojná na to, aby se oni lidé nechávali snadno připravit. Další štěstí je, že chuť moci je ještě opojnější a jejím vedlejším projevem často bývá arogance. A tak nás levicoví politici od posledních voleb častují jedním "vypečeným" projevem za druhým. Kouzelný byl třeba ten od předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, ve kterém mimo jiné prohlásil, že: "Občané konečně přestali věřit těch hloupým heslům jako, že Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí." Člověk by se asi zasmál hloupé nadutosti tohoto starého komunisty, kdyby nevěděl, že to myslí naprosto vážně.

Větší lahůdku si ovšem pro nás připravil předseda ČSSD, který v rozhovoru pro MF Dnes prohlásil: "Však vy si na ty komunisty zvyknete." Radši ani nechci domýšlet, co si všechno pod touto větou představoval, ale za sebe říkám jasně: Já si rozhodně nechci zvykat!

Dovolím si tvrdit, že naprosto přesně to vyjádřil publicista Karel Steigerwald. Tohle doporučuju přečíst:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 občasná nakukovatelka občasná nakukovatelka | E-mail | 3. prosince 2008 v 7:46 | Reagovat

skvěle napsané:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama