Připnul jsem si trikoloru

17. listopadu 2008 v 19:32 | kunik |  - Osobní poznatky a žvásty
Připnul jsem si trikoloru a vyšel do ulic. Nebylo tam ale mnoho k vidění. Počasí listopadové, lidé stejně nevšímaví jako vždycky. Je statní svátek, Den boje za svobodu a demokracii, člověk by čekal alespoň české vlajky, ale za celý den jsem nepotkal ani jedinou. Docela příznačné.


Není těžké uhodnout, co všichni ti lidé dělali. Nic. Seděli doma, jeli na chatu, na návštěvu k příbuzným, byl to pro ně prostě volný den jako každý jiný. Moji mladší kamarádi, jak jsem čekal, ani pořádně nevěděli, co to 17. listopad je. Byl jsem na to připravený, tak jsem se aspoň jim snažil něco o naší nedávné historii sdělit. Horší je, že ty stovky dalších jejich vrstevníků o tom nebudou vědět nic nadále, protože nebude, kdo by jim to řekl. Je pro mě těžké se s tímhle smířit.

Připnul jsem si trikoloru a vyšel do ulic a k poslechu jsem si pustil běloruskou undergroundovou hudbu. Je náročné nestydět za své okolí, za svoje vrstevníky, když člověk slyší ty mladé lidi, co riskují roky ve vězení jenom za to, že zpívají ve své rodné řeči, běloruštině, a u nás lidi zase znovu volí komunisty a neví nic o své vlastní historii, natož o bezprávých za našimi hranicemi. Někdy je mi opravdu na nic z téhle společnosti. Ale nejspíš je prostě chyba ve mě. Ano přiznávám se, jsem radikální demokrat, jsem liberál, jsem idealista, ale aspoň to umím říct nahlas!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama