Co se to vlastně blíží?

20. prosince 2008 v 19:17 | kunik |  - Osobní poznatky a žvásty
- Vánoce se zase blíží a po světě už pobíhá jen minimum ignorantů jako já, kteří ještě nemají nakoupené všechny dárky.

- Vánoce se zase blíží, přichází tedy období "klidu a rodinné pohody". To v praxi znamená neustálý stres lidí ohledně množství dárků, občerstvení, počtu druhů cukroví, úklidu atd. Rodinné hádky jsou častější než jindy, konzumace alkoholu taky tak.
- Vánoce se zase blíží a opět se řeší důležitá filozofická témata, jako jestli je lepší stromek živý a nebo umělý.
- Vánoce se zase blíží a všude znějí koledy už měsíc dopředu, takže už na ně člověk nemá 24.12. vlastně ani náladu.
- Vánoce se zase blíží a televizi zaplnily pohádky, na které se už dívají jen nostalgičtí čtyřicátníci a infantilní náctileté slečny. Děti většinou tráví čas u počítače, kde na ně z icq mává vždy usměvavý Santa a k tomu zpívají ještě usměvavější sobi.
- Vánoce se zase blíží a všichni si přejí tolik dobrého, že by se člověk až lekl, že se lidé začali mít rádi.
- Vánoce se zase blíží a katolíci nezapomenou připomenout, že bychom měli v rodinném kruhu rozjímat a modlit se za spásu a ne jen konzumovat (ať už pokrmy a nebo pop kulturu). Zatímco tedy katolíci v rodinném kruhu holdují večeři po prohladověném dni, ateisté se pro změnu kývají v rytmu koled v kostele, aby si připomněli i duchovní rozměr Vánoc.
- Vánoce se zase blíží a ulice, televize i obchody jsou zavaleny tou vlnou "solidarity s našimi slabšími (stařšími, tmavšími, chromějšími...) občany", kterou všichni okázale demonstrují penězi, kterou rvou do všemožných pokladniček, aby měli zase na rok předplacené svědomí.
- Vánoce se zase blíží a po nich vždy následující články o tom, jak rychle zhubnout "ty nahromaděné kilíčka, která jsme získali našimi drobnými neřestmi".
- Vánoce se zase blíží a snad každý vzrostlejší strom je ozdobený spoustou elektrických světelných řetězů. To abychom si uvědomili, že v čase finanční krize a v období docházejících energetických zdrojů je třeba žít úsporným způsobem života.
- Vánoce se zase blíží a lidé už pro jistotu teď začínají vymýšlet všechna ta předsevzetí, která si v opilecké atmosféře Nového roku dají, aby je zase porušili, aby si je další Nový rok opět dali, aby je zase porušili, aby si je další ...
- Vánoce se zase blíží a obrat výrobců a prodejců svíček, keramických postaviček, vonných solí a jiných užitečných a praktických předmětů mnohonásobně roste.
- Vánoce se zase blíží a do hudebního průmyslu se odevšad valí sté coververze "vánočních hitů" jako třeba White Chrismas.
- Vánoce se zase blíží a v novinách už pomalu není o čem psát, a tak se opět dozvíme, jak slaví Vánoce všechny ty důležité celebrity (o nichž člověk povětšinou slyší poprvé v životě), zveřejní se statistiky, kolik lidí jí "tradičního kapra" a kolik zvolí "exotičtější rybu", nějaká ta reportáž o tom, jak mladí lidé místo v rodinném kruhu slaví Vánoce v baru, nesmí chybět typy na tropické destinace, kde se dají Vánoce strávit v plavkách ve stínu palem.
- Vánoce se zase blíží a nepochybně zase přijde i "smutná statistika" úmrtí na českých silnicích a hasičských zásahů.
- Vánoce se zase blíží a mobilní síť bude zase přetížená, kvůli milionům sms zpráv, ve kterých si lidé budou dokazovat, jak na sebe nezapomněli. S trochou štěstí padne i nějaký ten rekord, aby jsme mohli opět vést polemiku, o tom jak moc mobily ovlivňují náš život a jak "bohužel" mizí ty krásné papírové přání posílané poštou.
- Vánoce se zase blíží ...


Opakovaný vtip není vtipem, ale čím je opakovaný kýč?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keďa Keďa | 20. prosince 2008 v 22:54 | Reagovat

no joo ,Vánoce.

2 Ožužlana Ožužlana | 22. prosince 2008 v 23:26 | Reagovat

Nádherně vystihnuto.Naprosto luxusní je bod dva...

3 Jedla Jedla | 23. prosince 2008 v 18:52 | Reagovat

Jo fajn řečeno, docela jsem se bavil Libušáku, jenom bych řekl, že docela jednostanně pojato, coš nemusí být na škodu. Jenom mě zajímá co s zrovna ty v jedné větě představuješ pod pojmem kýč?

4 kunik kunik | 24. prosince 2008 v 11:14 | Reagovat

Jedla: Tím kýčem mám namysli všechny ty stupidity, které se k Vánocům pojí a přitom s nimi nemají co dělat.

5 P-olda P-olda | E-mail | 24. prosince 2008 v 12:34 | Reagovat

Živý

6 Myška Myška | 25. prosince 2008 v 1:15 | Reagovat

Čtu tenhle článek už po prožitém "štědrém večeru", přičemž jediné co mě celý den napadá je,co nás nutí dodržovat s tak krásně hranou přirozeností věci

pro většinu už dávno mrtvé. Moje znechucení rok od roku roste, nechápu proč nejsme schopni dát si najevo náklonnost bez hloupých svátku. Dej co nejvíc dárků,co na tom,že toho člověka vlastně nemám ráda,vždyť to je přece smysl vánoc - buďme na sebe milý - děsivé, že se tomu vážně věří... co dodat, šťastné a veselé??

7 Keďa Keďa | 26. prosince 2008 v 15:23 | Reagovat

to Myška:  Přesně tak.!

8 Pajuli Pajuli | 28. prosince 2008 v 13:39 | Reagovat

Tak přestaň, ulevíš své duši a ještě ušetříš;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama