Hudební doprovody pro volební podvody

18. května 2009 v 15:06 | kunik |  - Články, úvahy, eseje
To, co bylo ještě před rokem kritizovaným úletem se stává normou. Volby už nejsou o nějakém názoru na danou oblast, nedej bože o nějakém programu, nejdůležitější je vyvolat emoce. A tak do voleb do europarlamentu, který řeší celoevropské normy a které jsou většinou dosti obecné a s reálnou politikou mnoho nesouvisejí, se mobilizuje na jedné straně heslem: "Zabraňte návratu vlády ODS" na druhé straně přichází heslo: "Řešení místo strašení." Pominu-li své osobní preference, nemohu si nějak vzpomenout, že by Jiří Paroubek voliče někdy strašil (jeho program je pravda dost děsivý sám o sobě, nemluvě o příklonu ke komunistům), ale je to právě on, kdo vede politiku ve stylu růžových brýlí a všude se snaží vzbudit iluzi "jistot a prosperity", takže i tento slogan naprosto postrádá logiku.


Určitou sebeironií se vyznačují komunisté, když jejich volebním heslem je: "Jen ti nejlepší mění Evropu." To v kombinaci s "manekýnem" Ransdorfem působí jako špatný vtip, ale ono je to asi jedno. Komunisté už dlouho dávají najevo, že není důležité, jestli dělají nějakou kampaň. I kdyby žádnou neměli, svých 12-14% mají jistých.

A tak můžeme s klidem vést největší předvolební boje o Evu a Vaška. Jiří Paroubek se jich v duchu svého tradičního populismu (teda pardon, vlastně v duchu jeho pokory, jak on svůj politický styl přejmenoval) zastal - http://zpravy.idnes.cz/milovnik-opery-jiri-paroubek-haji-evu-a-vaska-fnw-/domaci.asp?c=A090515_201451_domaci_ban , když zástupce šéfredaktora MF Dnes trefně poukázal na to, že počet lidí vyznávajících jejich kýčovitou hudbu se dosti nebezpečně blíží procentu jeho voličů - http://zpravy.idnes.cz/proc-vitezi-eva-s-vaskem-babica-a-paroubek-f1r-/nazory.asp?c=A090510_183914_nazory_dp . Korunu všemu dává tupá blondýnka Brožová, proslavená ještě tupějšími rodinnými seriály, kterou už nechce ani samotná ČSSD, ale Paroubek se ji přesto snaží do kampaně procpat. A když už jsme u těch kulturních počinů, ČSSD se podařilo zabít i jedno z posledních levicově-kulturních periodik na českém trhu, čemuž se dá taky říct umění - http://www.novinky.cz/domaci/168963-redaktori-literarnich-novin-se-bouri-proti-novemu-vedeni.html .

V bourání posledních zbytků logiky v politice nezůstávají ostatní politické strany pozadu. Zakladatel ODS Klaus se už naprosto netají otevřeným bojem s ODS, lidovci už také neskrývají tu svoji "bratrskou lásku" a spokojeně se rozpadají. Zelení, Strana zelených a Demokratická strana zelených se hádají o to, kdo jsou ti správní "zelení" (až člověk zavzpomíná na dějepis a období tří papežů), a tak v kontextu těchto událostí působí Dělnická strana ještě jako umírněný politický subjekt. Ale naprostým vítězem soutěže O největšího cvoka na politické scéně je přesto prezidentův kancléř Hájek, který se rozhodl popřít evoluci - http://zpravy.idnes.cz/klausuv-muz-hajek-odmitl-evoluci-a-utocil-na-darwinisty-vedci-se-zlobi-1zt-/domaci.asp?c=A090511_140432_domaci_dp .

A tak možná buďme rádi, že v tom evropském parlamentu ani v těch volbách nikomu o nic nejde. Kdo ví jaká pohroma by to byla, kdyby snad začali politici prosazovat své opravdové názory a teorie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paolo Paolo | 23. května 2009 v 13:41 | Reagovat

Už je to tak, holt si i ostatní strany uvědomily, že největší šanci vyhrát má ten, kdo jednoduše vsadí na jednoduchost voličů... Přesně, jak pravilo staré proroctví...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama