Co se to vlastně blíží? (4)

21. prosince 2011 v 14:57 | kunik |  - Osobní poznatky a žvásty
Na Vánocích jsou krásné hlavně ty tradice. I z tohoto článku si dělám malou tradici, protože se stejně nic nezměnilo za tu dobu, co ho tu zveřejnuji. Základ je nenechat se otrávit a užít si Vánoce po svém. Protože já mám Vánoce opravdu rád, dívám se vlastně na tohle všechno s úsměvem. Takže Šťastné a konzumní i Vám :)


- Vánoce se zase blíží a po světě už pobíhá jen minimum ignorantů jako já, kteří ještě nemají nakoupené všechny dárky.
- Vánoce se zase blíží, přichází tedy období "klidu a rodinné pohody". To v praxi znamená neustálý stres lidí ohledně množství dárků, občerstvení, počtu druhů cukroví, úklidu atd. Rodinné hádky jsou častější než jindy, konzumace alkoholu taky tak.
- Vánoce se zase blíží a opět se řeší důležitá filozofická témata, jako jestli je lepší stromek živý, anebo umělý.
- Vánoce se zase blíží a všude znějí koledy už měsíc dopředu, takže už na ně člověk nemá 24.12. vlastně ani náladu.
- Vánoce se zase blíží a televizi zaplnily pohádky, na které se už dívají jen nostalgičtí čtyřicátníci a infantilní náctileté slečny. Děti většinou tráví čas u počítače, kde se na Facebooku označují na křiklavých přáních.
- Vánoce se zase blíží a všichni si přejí tolik dobrého, že by se člověk až lekl, že se lidé začali mít rádi.
- Vánoce se zase blíží a katolíci nezapomenou připomenout, že bychom měli v rodinném kruhu rozjímat a modlit se za spásu a ne jen konzumovat (ať už pokrmy a nebo pop kulturu). Zatímco tedy katolíci v rodinném kruhu po prohladověném dni holdují večeři, ateisté se pro změnu kývají v rytmu koled v kostele, aby si připomněli i duchovní rozměr Vánoc.
- Vánoce se zase blíží a ulice, televize i obchody jsou zavaleny tou vlnou "solidarity s našimi slabšími (stařšími, tmavšími, chromějšími...) občany", kterou všichni okázale demonstrují penězi, kterou rvou do všemožných pokladniček, aby měli zase na rok předplacené svědomí.
- Vánoce se zase blíží a po nich vždy následující články o tom, jak rychle zhubnout "ty nahromaděná kilíčka, která jsme získali našimi drobnými neřestmi".
- Vánoce se zase blíží a snad každý vzrostlejší strom je ozdobený spoustou elektrických světelných řetězů. To abychom si uvědomili, že v čase finanční krize a v období docházejících energetických zdrojů je třeba žít úsporným způsobem života.
- Vánoce se zase blíží a lidé už pro jistotu teď začínají vymýšlet všechna ta předsevzetí, která si v opilecké atmosféře Nového roku dají, aby je zase porušili, aby si je další Nový rok opět dali, aby je zase porušili, aby si je další ...
- Vánoce se zase blíží a obrat výrobců a prodejců svíček, keramických postaviček, vonných solí a jiných užitečných a praktických předmětů mnohonásobně roste.
- Vánoce se zase blíží a do hudebního průmyslu se odevšad valí sté coververze "vánočních hitů" jako třeba White Chrismas. (Letos se úroda mimořádně vydařila - Justin Bieber and Mariah Carey: All I want for Christamass is you)
- Vánoce se zase blíží a v novinách už pomalu není o čem psát, a tak se opět dozvíme, jak slaví Vánoce všechny ty důležité celebrity (o nichž člověk povětšinou slyší poprvé v životě), zveřejní se statistiky, kolik lidí jí "tradičního kapra" a kolik zvolí "exotičtější rybu", nějaká ta reportáž o tom, jak mladí lidé místo v rodinném kruhu slaví Vánoce v baru, nesmí chybět typy na tropické destinace, kde se dají Vánoce strávit v plavkách ve stínu palem.
- Vánoce se zase blíží a nepochybně zase přijde i "smutná statistika úmrtí na českých silnicích a hasičských zásahů".
- Vánoce se zase blíží a mobilní síť bude zase přetížená, kvůli milionům sms zpráv, ve kterých si lidé budou dokazovat, jak na sebe nezapomněli. S trochou štěstí padne i nějaký ten rekord, aby jsme mohli opět vést polemiku, o tom jak moc mobily ovlivňují náš život a jak "bohužel" mizí ta krásná papírová přání posílaná poštou.
- Vánoce se zase blíží a mnozí z nás oslaví své Vánoce s Facebookem. Nemohu se dočkat až 24. zaplaví FB celá řada aplikací jako "Rozsviť si svůj vánoční stromeček..." "Pošli všem kamarádům po Santa Facebookovi Clausovi dárek..."
- Vánoce se zase blíží ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 21. prosince 2011 v 17:58 | Reagovat

Asi tak.

2 Víťa Víťa | E-mail | Web | 23. prosince 2011 v 13:28 | Reagovat

Pěkně, pobavil jsem se. Dodal bych, že na odbyt jdou také sprchové gely, deodoranty a jiné záchrany bezradných tetiček :-). No, a letos pro změnu noviny mají o čem psát a mají z toho takové Vánoce, že je to až nevkusné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama