Prosím, podpořte Karla Schwarzenberga v druhém kole

23. ledna 2013 v 17:54 | kunik |  - Osobní poznatky a žvásty
Ačkoliv chápu a vnímám výhrady vůči Karlu Schwarzenbergovi a sám bych také našel několik věcí, které se mi nelíbí (protože "kupodivu" nikdo není bez chyby), je třeba si uvědomit, že druhé kolo většinové volby je prostě rozhodování mezi dvěma kandidáty. Takže máme pouze tři následující možnosti: a) zjistíte, že je přece jen o něco lepší KS, pak jej jdete volit; b) zjistíte, že je přece jen o něco lepší Zeman, pak jej jdete volit; c) při zvážení všech aspektů jsou pro vás oba naprosto stejní (ve většině případů asi "naprosto stejně nepřijatelní"), pak nejdete volit. Nevolit totiž znamená dopředu akceptovat vítěze, ať bude jakýkoliv.


Vycházím z předpokladu, že většina voličů má zájem na tom jít volit, protože je to naplnění jejich práva, které mají jen jednou za čas, a pro volbu prezidenta neexistuje na dalších 5 let žádný opravný prostředek, proto chtějí opravdu vybrat toho lepšího kandidáta. Chtěl bych tímto poskytnout resp. zprostředkovat informace, které jsou podle mě pro toto důležité rozhodování zásadní. Myslím si totiž, že v této volbě je jeden kandidát, kterého stojí zato podpořit a naopak jeden kandidát, který by se raději prezidentem stát neměl.

Nehodlám rozebírat všechny neduhy Miloše Zemana, kdo za poslední dva týdny četl noviny nebo sledoval zprávy, tak o tom jistě ví svoje - neprůhledné financování kampaně (navzdory zákonu a povinnosti vést transpatentní účet), vyvolávání rasové, národnostní a náboženské nesnášenlivosti, sklony k autoritativnímu jednání, demagogie. Z jeho minulosti pak už víme, že má velmi nepřátelský vztah k médiím a jejich svobodě, že by rád omezil soutěž politických stran, že by se nerozpakoval své pravomoci rozšiřovat nad rámec Ústavy, protože se pravidly vždy řídil jen, když se mu hodily. Dá se také předpokládat, že nebude respektovat zahraniční politiku vlády a v kontroverzních otázkách (vztah k Rusku, vztah k muslimským zemím) bude zastávat svá při nejmenším sporná stanoviska.

Než bych se zde dlouze rozepisoval, nechávám zde odkaz na několik videí, článků a prohlášení, které je podle mě dobré shlédnout/přečíst před tím, než půjdete volit:

Dokument "Vládneme, nerušit." pojednávající o období opoziční smlouvy a vládnutí Miloše Zemana:

Dokument "Tady je Šloufovo", který se zabývá hlavním poradcem Miloše Zemana:

Dva video vzkazy novináře Jana Urbana, který zná Miloše Zemana dlouhá léta a jasně mu vytýká podíl na vzniku korupčního prostředí v ČR:

Video vzkaz politiků z KDU-ČSL, ČSSD, SZ, ODS, TOP09 a STAN, ve kterém vysvětlují, proč budou volit pana Schwarzenberga:

Dva články z levicového internetového média Deník Referendum od Saši Uhlové a profesorky Mileny Bartlové:

A na závěr vyjádření Jiřího Dienstbiera:
"Po dnešním výkonu Miloše Zemana na Primě se už vůbec nedivím, že ho podporuje kdejaký nacionalista a extrémista od akce D.O.S.T. po Klause a všechnu tu hrůzu okolo. Snad už všem upřímným levičákům dojde, že Zeman skutečně není levicový politik." (18. ledna uveřejněno na jeho Facebooku)


Rád bych k tomu dodal, že následující volba není soubojem mezi pravicí a levicí, ani mezi přítomností a minulostí. Je to rozhodování mezi slušností a úctou k Ústavě, k pravidlům a k našim sousedům na jedné straně a vulgárností a neúctou k Ústavě, k pravidlům a k našim sousedům na straně druhé. Prosím vás o to, abyste toto hledisko přece jen zvážili. Věřím tomu, že Karel Schwarzenberg nebude narozdíl od svého soupeře naší republice a společnosti z pozice prezidenta škodit. Děkuji všem, kteří se jej rozhodnou podpořit, a to zejména těm, kteří tak učiní i přes své hluboké výhrady k němu.

PS. Jako perličku na závěr bych uvedl, že Zemana podporují různé "obdivuhodné organizace a osobnosti" jako např. komunisté (a to jak KSČM, tak KSČ), Tomáš Vandas (DSSS), Jiří Paroubek, Helenka Vondráčková, Václav Klaus a Akce DOST. Myslím, že to mluví samo za sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lafi Lafi | Web | 23. ledna 2013 v 21:16 | Reagovat

Závidím ti tu odhodlanost volit jednoho z nich. Pro mě je bohužel persona non grata každý z těch dvou. Je to bída, ale mám doslova morální zábrany volit mezi nimi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama